DOŚWIADCZENIE - TECHNOLOGIA - ZAUFANIE


Mamy kolejny "Medal Europejski dla Usług"

Konsorcjum Przedsiębiorstw Robót Górniczych i Budowy Szybów SA już po raz czwarty otrzymało Medal Europejski nominując w konkursie usługę zgłoszoną przez Rybnicki Zakład Robót Górniczych pod nazwą: „Odwadnianie wyrobisk kamiennych drążonych w wysokim stopniu zagrożenia wodnego”.

Atrakcyjność usługi polega na ciągłej rozbudowie układu odwadniania wyrobiska drążonego na upad wraz z postępem robót. W związku z dużą ilością wody wypływającej z calizny na spąg wyrobiska i spływającej w kierunku przodka o sprawności odwadniania upadowej decyduje skuteczność ujęcia wody i jej odprowadzenia do systemu odwadniającego, oraz sukcesywne pozbawianie wody zanieczyszczeń częściami stałymi i szlamem. Skuteczne ujęcie i odprowadzenie wody z wyrobisk ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo pracy pracowników zatrudnionych przy robotach kamiennych.

7 listopada br. odbył się uroczysty finał XXIII edycji Medalu Europejskiego dla Usług. W imieniu Konsorcjum PRGiBSz SA nagrodę odebrał Dyrektor Wiesław Grzybowski. Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy!

Dotychczas otrzymane Medale Europejskie:

Rok 2010 – Mysłowicki Zakład Robót Górniczych za usługę: „Remonty zbiorników urobku
z wykorzystaniem dwupodestowego przemieszczającego się pionowo pomostu wiszącego”

Rok 2009 – Rybnicki Zakład Robót Górniczych za usługę: „Zabudowa wielkogabarytowych portalowych skrzyżowań wyrobisk górniczych z zastosowaniem ruchomych pomostów roboczych oraz wysięgników montażowych własnej konstrukcji”

Rok 2007 – Mysłowicki Zakład Robót Górniczych za usługę: „Opracowanie koncepcji, wykonanie dokumentacji i montaż urządzenia do czyszczenia zbiorników przepadu w szybach skipowych kopalń węglowych”

Konsorcjum Przedsiębiorstw Robót Górniczych i Budowy Szybów SA ul. Mikołowska 29, 41-400 Mysłowice
KRS 0000061876, Sąd Rejonowy w Katowicach Wydział Gospodarczy, REGON 273298580, NIP PL 954-18-75-648, Kapitał Zakładowy 2.500.020PLN
Kontakt:
Konsorcjum PRG i BSz SA

ul. Mikołowska 29
41-400 Mysłowice

tel. 32/317 15 01
e-mail: zarzad@kprgibsz.com.pl
Mapa dojazdu:

Open large map